Футболистите на Югозападния университет "Неофит Рилски" победиха с 4:1 отбора на Техническия университет в мач от Националната студентска универсиада. Срещата се проведе на стадион "Осогово" в Кюстендил. Тя бе ръководена от Мартин Марков.

Първият гол за Югозападния университет бе отбелязан в 38-ата минута от Илия Карапетров. Пет минути по-късно Мартин Калеов се разписа за 2:0. С този резултат завърши първото полувреме.

През втората част на мача Иван Георгиев от Техническия университет реализира попадение. Победата на благоевградския отбор затвърдиха Лъчезар Дафков и Мартин Калеов с голове в 75-ата и 82-рата минута.

Следващата среща от студентското първенство ще се проведе на 2 юни 2021 г. от 18:00 ч. на стадион "Осогово" в Кюстендил.

Футболистите на Югозападния университет "Неофит Рилски", ръководени от ас. Стоян Стоянов и ас. Георги Иванов, ще се изправят срещу отбора на Софийския университет "Св. Климент Охридски", ръководен от проф. д-р Георги Игнатов.